Ой вийшли всі дівоньки – виводять гаївоньки...

Великдень 2015 року в нашому краї ознаменований виходом книги Лесі Балух «Гаївки Яворівщини» (видавництво «Каменяр», редактор – Дмитро Сапіга).

Автор виконала потужну працю – впродовж кількох років записувала тексти і мелодію гаївок від поважних краян – носіїв живої фольклорної спадщини Яворівщини. Дослідила історію, обрядові традиції і підготувала унікальний посібник для практичного використання  у роботі просвітницьких центрів. Адже гаївки – це народна педагогіка, що навчає єднання досвіду поколінь: дідусі з бабусями, батьки і діти – всі разом збирались біля церкви, водили гаївки, спілкувались, жартували і збагачували традиції. З метою духовного самозахисту нації наша пам'ять мусить припадати до духовних джерел – стверджує автор у слові до читача. Адже в гаївках відображені культура, побут, історичні факти, а минуле відображає сьогодення.

Балух Леся Миколаївна – педагог, методист методичного кабінету відділу освіти Яворівської РДА, краєзнавець, член ТКЯ «Гостинець»

Книга видана у рамках проекту 2014 року «Освіта дорослих для розвитку: Створення мережі центрів Освіти Дорослих у Яворівському районі Львівської області на базі бібліотек і будинків культури», за фінансової підтримки Представництвом DVV. International в Україні. Основними партнерами проекту є  ТКЯ «Гостинець», ЗУРЦ, відділ культури Яворівської РДА.

Додаткова інформація