Івано-Франкове та виклики змін клімату

11 липня у селищній раді Івано-Франкове проведено круглий стіл із представлення  проекту «Локальні підходи до глобальних кліматичних викликів», який реалізовує ГО «Товариство краєзнавців Яворівщини «Гостинець» в рамках проекту «Кліматичний Форум Схід ІІ» у партнерстві з Національним екологічним центром України (НЕЦУ)за фінансової підтримки Європейської Комісії, Австрійського Агентства з Розвитку (ААР) та Австрійського Червоного Хреста.

Зустріч відбулась за участі представників громадськості, духовенства, селищної ради, голови селищної ради, Природного заповідника «Розточчя», Яворівського Національного природного парку, МНС, ГО «Наш Янів», ГО «Гостинець».

 

Керівник проекту ознайомила присутніх із метою і завданнями проекту, наголосила на актуальності теми адаптації громади до негативних наслідків змін клімату через налагодження системного моніторингу за станом навколишнього середовища. Обговорили напрямки діяльності проекту:

-  Вчасне виявлення та швидке реагування на виникнення пожеж, стихійних лих, попередження порушень лісу- та водокористування долини р. Верещиці через систему відеоспостережень, підключення системи до Інтернет та налагодження онлайн трансляції. Проведення навчання зацікавлених сторін із користування системою відеоспостереження.

-  Розробка протипожежного менеджмент-плану громади смт. Івано-Франкове спільно із представниками МНС, громадськості та місцевої влади.

-  Стале інформування жителів, гостей та туристів селища про екстремальні та небезпечні погодні явища через створений інформаційно-моніторинговий центр, обладнання центру комп’ютером для відображення інформації відеоспостереження та інформаційним табло.

-  Проведення освітньої кампанії серед мешканців громади про наслідки зміни клімату та методи адаптації до них.

-  Проведення фотоконкурсу «Сила погоди» /про наслідки екстремальних погодних умов/.

Підвищення туристично-рекреаційної привабливості селища через забезпечення умов збереження біорізноманіття, історико-культурної спадщини та сприяння розвитку потенціалу  природоохоронних територій.

Додаткова інформація