ГОСТИНЕЦЬ В НОВОМУ РОЦІ ЗІ СТАРИМИ ДРУЗЯМИ

Теплом і затишком наповнилося приміщення новоствореного музею у м. Новояворівськ - ГО «Гостинець» зібралася, аби разом ще раз пережити рік який минув, пригадати яскраві події, поділитися своїми враженнями, разом з тим, у колі однодумців, накреслити програму для майбутнього розвитку громадської організації. Прозвучало чимало цікавих спогадів, але одностайно зійшлися у тому, що найяскравішою і, безумовно, необхідною для мистецького зростання краю подією стало відкриття краєзнавчого Музею традиційного і сучасного мистецтва Яворівщини.

Спільна справа об’єднує і надихає. Керівник музею Леся Більська продемонструвала у світлинах все те, чим збагатилися громади Яворівщини у 2016 році – це і закладення паркових територій у селах Завадів, Оселя, і приваблива ініціатива фотографування родин мешканців села Дубровиця. Це і ряд сучасних нововведень в селищі Івано-Франкове, зокрема, встановлення системи відеоспостереження, співпраця з ГО «Наш Янів». Це і об’єднання волонтерів, які спільними зусиллями, подекуди, нелегкою працею, пришвидшили час відкриття Музею в Новояворівську.

Минуло не багато часу, але в Музеї вже відбулися майстер-класи з розпису у яворівському стилі ялинкових прикрас, з виготовлення пряникових будиночків, з плетіння різдвяного атрибуту – павука, а також ряд «круглих столів». Все це також було продемонстровано на екрані і прокоментовано головою ГО «Гостинець» Наталею Косик.

Зустріч шанувальників яворового краю пройшла в невимушеній домашній обстановці, з участю маленьких і юних «гостинчиків». Для наймолодших було організовано цікаве заняття – виготовлення прикрас для новорічно-різдвяної композиції. В результаті, прибране горішками і метеликами-побажаннями деревце з гілок ялини, відобразило саму суть Музею, адже поєднало в собі оздоби на старий і новий лад.

За короткий час діяльності Музею тут створилася аура доброзичливості і приємного очікування дива. В цих стінах час спливає дуже швидко і лише передсвяткові клопоти змусили господинь і господарів розійтися по домівках. Та не надовго. Адже рік починається, а це означає, що попереду нові події, поїздки, зустрічі…

Світлана Плесак, ГО «Гостинець»

Додаткова інформація