АГЕНТИ ПОЗИТИВНИХ ЗМІН ГРОМАД НА ЯВОРІВЩИНІ

16-18 березня ГО «Гостинець» проводила зустріч з неймовірними людьми – представниками фондів громад України і Польщі. Мета – обмін кращими практиками розвитку громад. Петро Маковський та Святослав Сурма з м. Стрий презентували багатющий позитивний досвід і успіхи фонду «Рідня». Голова школи фондів громад України (м. Київ) Оксана Руда представила досвід фондів громад різних регіонів України, розповіла про функції фонду та механізми його створення. Усіх зацікавив досвід фонду громади Івано-Франківська з реалізації проекту «Тепле місто». Рафал Лєжа запрезентував польський досвід розвитку громад, розповів про умови успіху та причини невдач. 

 

Позитивно, що і нам було що презентувати та показати на практиці. Ростислав Канус ділився досвідом розвитку громади через збір старих фото у центрі освіти дорослих, що діє при школі с. Терновиця та повідомив план розвитку сфери спортивної риболовлі. Руслан Сало демонстрував у с. Поляни приватну екоферму – від вирощування с/г продукції до виготовлення готових продуктів, які ми дегустували і поставили найвищий знак якості. Марія Боянівська, Оля Чіх та Наталія Порохнавець  у Дубровиці провели майстер-клас з виготовлення сувенірної зірочки з соломи та ознайомили з практикою розвитку села через діалог і створення портрету  громади. Багато позитиву подарували у центрі освіти дорослих при бібліотеці смт. Шкло Люба Саган, Оля Гера і майстриня Леся Цікалишин, демонструючи від «а до я» процес виготовлення тапочок з рогози. У навчальному центрі «Мастак», що діє на базі середньої школи в с. Старичі всі учасники власноруч (при допомозі керівника кулінарного гуртка Ірини Бойко) зробили і випекли яворівський гречаний пиріг; слухали Марію Баб’як і оглядали музейну експозицію зразків народного мистецтва; відвідали майстерню яворівської забавки і бачили як з-під рук майстра Андрія Більського виходять дерев’яні забавки; оглянули експозицію традиційних іграшок, яку представила Катерина Курчик.

І, звичайно, презентували Новояворівський музей, який набуває функції майданчика розвитку громади міста. Тут відбулась завершальна частина – круглий стіл за участі представників бізнесу, влади і громадського сектору із обговорення трьохсторонньої міжсекторної співпраці. Міський голова Василь Муравель та заступник голови районної ради Іван Карпа говорили про практику співпраці з громадськими ініціативами і висловили підтримку в планах розвитку фондів громад Яворівщини.

Заустріч відбулась в рамках проекту «Трьохсекторна співпраця – фундамент демократії та розвитку» у співпраці Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”, ГО «Гостинець», ІСАР «Єднання». Проект співфінансується спільно з Фондом освіти для демократії в рамках Програми РІТА - Трансформація в регіоні, за фінансової підтримки Польсько-Американського Фонду Свободи і реалізується через Академію розвитку філантропії в Польщі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаткова інформація