Підсумкова конференція в рамках проекту "Освіта дорослих для розвитку"

25 листопада відбулась підсумкова конференція в рамках проекту «Освіта дорослих для розвитку: створення мережі Центрів освіти дорослих у Яворівському районі Львівської області на базі бібліотек і будинків культури», який реалізувався Товариством краєзнавців Яворівщини «Гостинець» у партнерстві з Західноукраїнським ресурсним центром, відділом культури і туризму Яворівської РДА, за фінансової підтримки Представництва Інституту Міжнародного Співробітництва Німецької Асоціації Народних Університетів DVV International в Україні

 

У конференції взяли участь директор представництва DVV International в Україні Олена Сабірова, т.в.о. голови Яворівської РДА Орест Гнип, заступник голови районної ради Володими Сичак, керівник відділу культури та туризму Володимир Балух, керівник відділу освіти Яворівської РДА Михайло Дорош, голова Товариства краєзнавців Яворівщини «Гостинець» Наталія Косик, координатор проекту ТКЯ «Гостинець» Леся Більська, координатор проекту Західноукраїнського ресурсного центру Левко Довган, учасники мікропроектів, представники громадськості та ЗМІ.

У дружній атмосфері відбулось підведення підсумків багатогранної діяльності проекту. Координатори представили напрацьований в рамках проекту документ «Стратегію розвитку освіти дорослих в Яворівському районі на 2014-2020 роки», яку затверджено на сесії Яворівської районної ради. Обговорювалась важливість цього документу для розвитку концепції освіти дорослих в межах Яворівщини та перенесення досвіду у інші регіони. Присутніх проінформували про роботу Центрів освіти дорослих, утворених на базі бібліотек і НД, облаштування навчального середовища та забезпечення технічними засобами.

Оскільки в рамках проекту учасники навчалися основ фінансово-комп’ютерної грамотності, методик роботи з дорослою аудиторією, написанню й реалізації мікро-проектів, то під час конференції ділилися своїм позитивним досвідом і результатами у формі презентацій та майстер-класів. Різноманіття форм освіти дорослих використаних у мікро-грантовій частині проекту засвідчили про високий потенціал працівників бібліотек й Народних домів як осередків трансформації та активізації громад.

Почергово представляли результати мікро-проектів Яворівська центральна районна бібліотека, бібліотеки-філіали сс. Новини, Терновиця, Чернилява, Морянці, смт. Краковець (для дорослих) та Яворівська дитяча бібліотека. Бібліотеки смт.Шкло та с.Старий Яр провели майстерні з декупажу і рогозоплетіння.

Особливо яскравою була презентація результатів роботи Народного театру та бібліотеки с. Оселя у формі веселого народного танцю «Краков’як», який поєднав традиції, сучасність та діалог між поколіннями.

Під завершення конференції ТКЯ «Гостинець» запропонував смачну несподіванку у формі майстре-класу із розпису Яворівського пряника, який майстерно провела Софія Лаврентій.

 

 

 

 

Додаткова інформація