Співпраця ТКЯ "Гостинець" із освітянами

 

Наприкінці грудня педагоги школи, які є членами ТКЯ «Гостинець» ініціювали розгляд на педраді питання «Розвиток естетичного потенціалу школи шляхом реалізації проектів. Роль шкільних майстерень, інтерактивного музею, гуртків у профорієнтації учнів та попередженню нелегальної міграції».

 

Вчителі ознайомились із обладнанням столярної майстерні, побачили як майстер Віталій Бак виготовляє дерев’яну яворівську іграшку, слухали керівника гуртка Володимира Муку про особливості навчання учнів художньої обробки дерева. Відвідали художню майстерню, де майстер із декоративного розпису забавки Галина Андрейко демонструвала авторські та учнівські мальовані іграшки, розповіла про вплив народного мистецтва Яворівщини на розвиток естетичного потенціалу школярів. У студії художньої вишивки педагогів зустріла Наталія Середа та продемонструвала авторську сувенірну вишивану продукцію і роботи членів гуртка «Художня вишивка».

Усі зауважили, що так ефективно організувати роботу на старому обладнанні було б неможливо. Величезна роль в модернізації навчальних майстерень належить проектній діяльності. Адже у 2014 р. МОМ підтримала ТКЯ «Гостинець» та Старицьку школу у наступному етапі проектної діяльності. Триває реалізація проекту «Створення майстерні традиційних промислів», щовтілюється в рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад. Фаза ІІ», який виконується Представництвом Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) в Україні за фінансування Швейцарської Конфедерації. Партнерами проекту є Фонд розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» та Всеукраїнська благодійна організація «Український фонд «Благополуччя дітей».

Цей проект є логічним продовженням попереднього (2013 р.) і розширює можливості економічного результату. Адже завданням проекту є популяризація можливостей розвитку власної справи на основі народних традицій. Саме таку функцію виконує Навчальний центр (НЦ) «Мастак», створений на базі оновлених шкільних майстерень. Позаяк для мешканців села, району, учасників шкільних семінарів, різноманітних заходів, екскурсій майстрами НЦ проводяться майстер-класи із навчання по виготовленню іграшок та сувенірної продукції з місцевої сировини.

За умовами проекту, на даному етапі створюється інтерактивний музей, в якому відвідувачі матимуть можливість черпати ідеї з народної скарбниці для розвитку сучасного сімейного бізнесу. Директор школи Наталія Косик виклала концепцію музею і запропонувала вчителям долучитись до його діяльності. Обговорювались пропозиції щодо розвитку музею, майстерень, ткацької справи, виготовлення сувенірних виробів з лози, рогози, соломи... 

Додаткова інформація