Центр сучасного гончарства у селі Наконечне

Мешканці села Наконечне відзначаються заповзятістю в кожній справі, за яку беруться. Завдячуючи старанням майстра Михайла Черкаса разом з родиною вдалось відродити забуте гончарне ремесло, і село стало відомим як центр гончарства Яворівщини. Кожна добра справа має властивість розростатись, особливо якщо за неї беруться працьовиті і відповідальні люди. Так і сталось – педагоги школи взяли участь у конкурсі проектів по створенню Центрів освіти дорослих (ЦОД), написали проект (директор Марія Бугійчик та вчитель Лілія Лисяк) та перемогли. В основу проекту заклали ідею розвитку сучасного гончарства на засадах традиційного. Отож, фундаментальна основа закладена – у школі виділено приміщення для ЦОД, закуплено частину гончарного устаткування, сформовано творчу групу, яка освоїла гончарну справу і готова передавати це ремесло іншим.

Наступним кроком є створення умов для усіх бажаючих освоювати гончарне ремесло. Саме це питання було темою Круглого столу, що відбувся 21 квітня 2015 року в Наконечнянській ЗОШ І-ІІІ ст. Присутні мешканці села отримали більше інформації про проект «Центр сучасного гончарства», що спрямований на розвиток ініціатив із навчання дорослих на базі школи. Конкурс оголошено ТКЯ „Гостинець” та відбувається у межах Проекту “Формування модельної мережі центрів освіти дорослих у Яворівському районі” за фінансової підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із Яворівською РДА і Яворівською районною радою.

Учасники заходу – працівники школи, представники громадськості – були ознайомлені з метою та завданнями проекту, обговорили заходи щодо його реалізації. Під час зустрічі місцевий гончар, Роман Черкас, презентував традиційне ремесло та поділився секретами виготовлення гончарних виробів. Усі присутні ознайомились із новим технічним обладнанням у новоствореному Центрі освіти дорослих с.Наконечне.

Керівник відділу освіти Яворівської РДА Михайло Дорош розповів про успішну реалізацію попередніх проектів від ТКЯ „Гостинець”, висловив свою підтримку мешканцям села та побажав досягнень у реалізації запланованого.

 

Лідія Лисяк,

керівник проекту

Додаткова інформація