ДОСВІД ОСЕЛІ ВАРТИЙ ПОВАГИ І ПОШИРЕННЯ

30 червня на базі Народного дому села Оселя відбувся семінар-практикум «Роль народних домів в активізації сільських громад», що проводився в рамках Проекту «Формування модельної мережі центрів освіти дорослих у Яворівському районі», який виконується ТКЯ «Гостинець» за фінансової підтримки Представництва Інституту Міжнародного Співробітництва Німецької Асоціації Народних Університетів DVV International в Україні у партнерстві із відділами культури і освіти Яворівської РДА та Яворівською районною радою.

Учасниками практикуму були керівники Центрів освіти дорослих, що створюються на базі бібліотек, Народних домів та шкіл району. Приїхали в Оселю, щоб перейняти досвід реалізації проекту і обговорити питання формування стійких і дієвих ЦОД. Громада Оселі реалізовує мікропроект «Садово-паркове господарство – перспектива для розвитку власної справи» і досягла на цьому поприщі гарних успіхів: на виділеній ділянці для парку мешканці села здійснили планування території і земляні роботи; придбали і висадили саджанці декоративних кущів і дерев; встановили пам’ятний знак «Небесна сотня»; сформували декоративну клумбу «Тризуб України»; облаштували шкулку для вирощування  саджанців. Ініціатори захоплено розповідали як усім селом «від малого до старого» насаджували парк, як вирішували проблеми, як планують створювати стежки і ландшафтний дизайн. Висаджені рослини зеленіють, деякі вже цвіли – парк наповнений любов’ю.

У Народного домі господарі приготували приємну несподіванку: виконали кілька пісень, танців, приповідок і провели майстер-клас «Краковяк». Учасники танцювального гурту за короткий час навчили гостей танцювати традиційний яворівський танець. Це успішний результат попереднього проекту «Як дідусі і бабусі танцювали краков’як у їх дусі».

Наступним етапом заходу був тренінг «Модель успіху», в якому і гості і господарі освоювали питання самореалізації в середовищі громади, обговорювали складові успіху, здійснювали самоаналіз моделі з позиції «я» і обговорювали групову модель успіху з позиції «ми». Тренінг базувався на «свіжих» прикладах успішної громади Оселі. Авторитетний лідер Марія Малець будує відносини в громаді на принципах взаємної поваги. Талановитий хореограф Оксана Андрейшин гуртує громаду навколо розучування традиційних і сучасних танців. Ініціатори Микола Барабах, Володимир Смук власним авторитетом і прикладом залучають мешканців до створення парку та участі в художніх колективах «Лелеки», «Перекотиполе», «Краковяк». Успішні результати діяльності громади гості спостерігали всюди – на доглянутих квітниках біля церкви, на викошеному  футбольному полі, у шкільному краєзнавчому музеї, на чистих вулицях села і підстрижених живоплотах. 

.

 

Додаткова інформація