МОНІТОРИНГОВИЙ ВІЗИТ ВІД ШВЕЙЦАРСЬКОГО БЮРО СПІВРОБІТНИЦТВА ТА ПРЕДСТАВНИЦТВА МОМ В УКРАЇНІ

03 липня Навчальний центр «Мастак», що функціонує на базі Старицької ЗОШ І-ІІІ ст. відвідали: Петра Відмер – заступник директора Швейцарського бюро співробітництва (ШБС) в Україні, Петро Ільків – керівник національних програм ШБС в Україні, Катерина Арданьян – головний спеціаліст програми протидії торгівлі людьми МОМ в Україні, Роман Любченко – національний співробітник МОМ, Зоряна Стоцько – експерт проекту у Львівській області від Західноукраїнського ресурсного центру. Гостей зустрічали Іван Карпа – голова Яворівської районної ради, Михайло Дорош – керівник відділу освіти Яворівської РДА, Юрій Чікель – голова Старичівської сільської ради, Стафанія та Святослав Різники – кореспонденти районного радіомовлення, Василь Знак – підприємець, Наталія Косик – директор школи, Іван та Леся Більські – координатори проекту від ТКЯ «Гостинець», керівники майстерень НЦ «Мастак».

Мета візиту – ознайомлення з результатами реалізації проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад. Фаза ІІ» за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. Головними партнерами проекту є Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні, Західноукраїнський ресурсний центр та Український фонд «Благополуччя дітей».

Учасники заходу оглянули експозиції музею народних промислів та майстерні, створені в рамках проекту за фінансової підтримки ШБС та зусиль громади села, місцевої влади, відділу освіти Яворівської РДА, меценатів. У музеї подивились етнографічну збірку старожитностей, виставку зразків народного мистецтва Яворівщини та експозицію старих фотографій від 20-х років ХХ ст.. У столярній майстерні фахівець Віталій Бак продемонстрував присутнім процес вирізання яворівської забавки, ознайомив з повним  технологічним процесом виготовлення виробу, показав придбане столярне обладнання. У студії художньої вишивки «Рушникова хата» майстер Наталія Середа розповіла про особливості яворівської вишивки на прикладах експозицій рушників різних періодів ХХ ст.. А також показала процес виготовлення сувенірної продукції на придбаному швейно-вишивальному обладнанні. У ткацькій майстерні митець Людмила Ханас запропонувала гостям майстер-клас із виготовлення виробів на ткацькому станку та дощечках. Учасники заходу пересвідчились у перевагах перелічених майстерень як прикладу для створення сімейного бізнесу, покращення соціально-економічного добробуту, емоційного стану мешканців села і району, підвищення ініціативності та зміцнення родинних зв’язків. Адже відвідувачі майстерень мають змогу познайомитись із традиційними промислами, почерпнути досвід поколінь і навчитись працювати на новому обладнанні.

Особливу зацікавленість присутніх визвала кулінарна майстерня, яка недавно облаштована новим обладнанням. Відповідно мети проекту в майстерні буде функціонувати економічний гурток по навчанню учнівської молоді кулінарної справи та проведення уроків трудового навчання з модуля «Кулінарія». Родзинкою майстерні буде відновлення традиції приготування яворівського гречаного пирога та випічка традиційного медового пряника. 

В процесі обговорення учасники наголошували на важливості проекту для збереження й відновлення традиційних промислів, підвищення привабливості, сприяння розвитку туристичної інфраструктури і створення позитивного прикладу творчої самореалізації.

Додаткова інформація