ТКЯ «Гостинець» у програмі Міжнародних Днів освіти дорослих на Львівщині

Під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Національна спілка журналістів України, Представництво DVV International в Україні, Національна академія державного управління при Президентові України, Львівська ОДА, Львівська міська рада та ряд партнерських організацій з 5 по 10 жовтня провели Міжнародні Дні Освіти Дорослих на Львівщині. Промоція та мотивація дорослих до навчання пропагувались через засоби масової інформації, численні круглі столі, відкриті конференції, форум з освіти дорослих, навчальну поїздку, фестиваль освітніх послуг та ярмарок вакансій, які пройшли на базі різних установ Львова. Головна мета заходів – сприяти формуванню в суспільстві розуміння цінності освіти дорослих і освіти упродовж усього життя.

Члени ТКЯ «Гостинець» були залучені до активної участі у заходах, оскільки уже кілька років активно впроваджують навчання впродовж життя на практиці. Наталія Косик в прямому ефірі обласного державного радіо розповідала про стратегічне бачення формування модельної мережі Центрів освіти  на Яворівщині. Керівники Центрів ОД (бібліотекарі, керівники народних домів, педагоги) були активними учасниками Форуму навчання дорослих, що проходив на базі Національного університету безпеки життєдіяльності. Ініціативна група провайдерів ОД Яворівщини проводили майстер-класи і презентували діяльність центрів на фестивалі освітніх послуг, що проходив у Палаці мистецтв м. Львова.

09 жовтня організатори і партнери заходів здійснили навчальну поїздку у м. Новояворівськ і ознайомились з досвідом роботи ГО «Гостинць» у сфері неформальної освіти дорослих. У круглому столі взяли участь заступник голови районної ради Володимир Сичак, заступник голови РДА Орест Хлян, керівник відділ освіти Михайло Дорош, керівник відділу культури та туризму Володимир Балух, міський голова Василь Муравель. А також  Бранд Бетіна – регіональний референт країн Східного сусідства від DVV International Бону, Аніта Якобсоне – регіональний директор Представництва DVV International в Україні Молдові і Білорусі, Неля Ничкало – академік-секретар Відділу професійної освіти і освіти дорослих НАПН України.  Лариса Лук’янова – доктор педагогічних наук, професор, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Олег Смірнов – директор Представництва DVV International в Україні.

У форматі вільного спілкування пройшла презентація діяльності Центрів освіти дорослих, створених на базі бібліотек  (Наталія Бурій, с.Завадів; Наталія  Биба, м.Яворів; Люба Саган, смт. Шкло; Мирослава Юпин, с.Старий Яр; Василина Турчин, смт.Краковець; Марія Купців, с.Новини; Марія Гуз, с.Чернилява; Орися Лисак, с.Домажир; Наталія Конанець, ЦОД м.Яворів), народних домів (Марія Малець, с.Оселя; Марія Боянівська, с.Дубровиця) і закладів освіти (Тетяна Макаус-Заставна та Марія Хоча, м.Новояворівськ СШ № 1; Ростислав Канус с. Терновиця ЗОШ І-ІІст; Лідія Лисяк,  с.Наконечне ЗОШ І-ІІІст; Наталія Середа, с.Старичі ЗОШ І-ІІІст). Учасники взяли участь у цікавому майстер-класі із вивчення традиційного танцю «Краковяк», що був ідеєю реалізації мікропроекту ЦОД у с. Оселя.

Також відбулась поїздка до сільського Центру освіти дорослих, створеного на базі Старицької ЗОШ І-ІІІ ст. Учасники заходу ознайомились з діяльністю навчального центру «Мастак», що пропагує ОД через музей народного мистецтва, майстерні художньої обробки дерева, рогозо плетіння, ткацтва і вишивки. Від перебування у ЦОД на Яворівщині учасники висловили свої враження пензлем на полотні – намалювали спільну картину, яку передали до київського офісу Представництва DVV International в Україні. 

 

 

Додаткова інформація