ГОСТИННА ЗУСТРІЧ ПАРТНЕРІВ

У серпні директор Представництва DVV International в Україні Олег Смірнов відвідав Яворівщину. Голова ТКЯ «Гостинець» Наталія Косик разом із командою представляли програму діяльності в рамках Проекту “Громадянська освіта запорука успішного розвитку громад”, що виконується ТКЯ “Гостинець” за підтримки Представництва DVV International в Україні у партнерстві із Яворівською РДА і Яворівською районною радою.

У ЦОД, що діє на базі Народного дому с. Оселя (керівник Марія Малець), познайомились із мешканцями громади, що чисельно прийшли на зустріч. Громада села добре інформована про діяльність DVV International, оскільки була учасницею минулих проектів. На даний час танцювальний колектив громади активно пропагує танець краков’як, який повернули зі забуття в рамках мікро-проекту 2014р. У 2015р мешканці вчились основ ландшафтного дизайну і створили сільський парк. Цьогоріч дорослі мешканці освоювали народне мистецтво Яворівщини в контексті арт-стріту і перетворили парк на відкритий простір для діалогу громади: спорудили доріжки і місця для відпочинку, а також розписали сіру бетонну стіну парку. Гості також долучились до розпису і пізнавали особливості сільського життя. Потім усі перейшли до Народного дому, де відбувся тренінг із розвитку власного бізнесу, а гості разом з громадою були учасниками тренінгу. Позитивно, що громада навчилась залучати кошти для розвитку і в рамках мікро-проектів місцевого розвитку за кошти обласного і районного бюджетів здійснюється капітальний ремонт Народного дому. А це практичне виконання «Стратегії навчання дорослих у Яворівському районі».

Наступного дня члени моніторингу відвідали ЦОД, що діє на базі районної бібліотеки м.Яворова. Керівник бібліотечної мережі району Марія Марків демонструвала фотоматеріали заходів із освіти дорослих не тільки м. Яворова, а й інших ЦОДів, що діють на базі бібліотек-філій. Переглянули презентацію і фільм про діяльності ЦОД м.Яворова (кер. Наталія Биба). Керівник відділу культури Володимир Балух відзначив позитивну роль реалізованих проектів у підвищенні ефективності роботи закладів культури. Також відбулась зустріч з керівниками району – головою РДА Орестом Хляном та заступником голови районної ради Володимиром Мацелюхом, які говорили про підтримку проектів із навчання дорослих і зазначили відчутну роль ГО ТКЯ «Гостинець» у розвитку громад району.

У ЦОД с. Терновиця директор Ростислав Канус та бібліотекар Марія Запотічна презентували напрацьовані матеріали та архів старих фотографій. Ростислав розповідав цікаві факти про те, як фотоісторії розвивають діалог, збирають людей на зустрічі та сприяють розвитку громади в цілому.

На завершення відвідали ЦОД – Навчальний центр «Мастак», що діє на базі школи с. Старичі, де ознайомились із кількарічним успішним досвідом навчання дорослих і практикою фандрейзингу. Щиро дякуємо Олегу Смірнову за візит і практичні рекомендації щодо розвитку освіти дорослих в регіоні.

Додаткова інформація