Позитивні зміни у бібліотечній сфері

В рамках проекту «Освіта дорослих для розвитку: створення мережі Центрів освіти дорослих у Яворівському районі Львівської області на базі бібліотек і будинків культури», у 2014 р. реалізовано 10 мікропроектів, які спрямовані на розвиток ініціатив із навчання дорослих.

Спільна співпраця бібліотек Яворівщини з ТКЯ «Гостинець» та ЗУРЦ, у партнерстві із Яворівською районною радою, відділом культури і туризму та відділ освіти Яворівської РДА за фінансової підтримки Представництва DVV International в Україні, полягала у виробленні та підтримці нових, непересічних ідей у бібліотечному середовищі, які допомогли б перетворити бібліотеки на затишні й комфортні місця для навчання із використанням комп’ютерів та Інтернету, тим самим надавали можливість дорослим розвиватись та обмінюватися найкращим досвідом, досягати своїх цілей.

Впродовж року здійснено послідовну роботу з мотивації дорослих мешканців району до участі в найрізноманітніших програмах і популяризації ідеї «навчання впродовж життя». Проводили Дні навчання дорослих, тренінги, майстер-класи, семінари, круглі столи, дні громадських ініціатив.

Зокрема, під час проектів зросла кількість бібліотекарів, які кваліфіковано надають послуги застосовуючи сучасні інформаційні технології, пропонують цікаві навчальні ідеї та шукають додаткові джерела фінансування.

Завдяки мікропроектам, спільними зусиллями Представництва DVV International в Україні та Відділу культури і туризму Яворівської РДА, придбано мультимедійне обладнання, комп’ютерну та копіювальну техніку, навчальні матеріали, профінансовано книгу «Гаївки Яворівщини», 10 бібліотек підключено до мережі Інтернет.

Наталія БИБА,

Провідний бібліограф Яворівської ЦБС

Додаткова інформація