Навчальний центр «Мастак» поширює досвід

Маленький досвід кожного для покращення якості життя завтра

20 квітня НЦ «Мастак» при Старицькій ЗОШ І-ІІІ ст відвідали учасники навчальної поїздки, що організована ЗУРЦом у рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад. Фаза 2 2012-2015» за підтримки Швейцарської Конфедерації та Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні. Поїздка організована з метою забезпечення обміну досвідом лідерів та активістів місцевих ініціативних груп щодо шляхів соціально-економічної самоорганізації громад.

Навчальна поїздка триває 5 днів: з 20 по 24 квітня 2015 року. Маршрут розпочався із с. Старичі і продовжився до інших успішних громад Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Рівненської області.

В с. Старичі учасники поїздки вивчали досвід майстра Віталія Бака, яких продемонстрував повний столярний процес перетворення звичайної дошки в іграшку. Наталія Косик презентувала новостворений інтерактивний музей-майстерню народного мистецтва Яворівщини – як банк ідей для розвитку малого підприємництва. В музеї учасники спробували себе у ролі живописців, позаяк власноруч розписали дерев’яну яворівську забавку на організованому майстер-класі, який провела майстриня Галина Андрейко.

Цікаво представила досвід роботи студії художньої вишивки Наталія Середа – на очах присутніх керувала процесом машинної вишивки брендової лляної торбинки. Майстриня Людмила Ханас ознайомила присутніх із традиційним ткацьким ремеслом, продемонструвала процес виготовлення тканини на ткацькому верстаті, виготовленому Віталієм Баком у столярній майстерні. Лілія Мацик представила майстерню рогозоплетіння і ознайомила із технологією плетіння виробів із природних матеріалів.

Учасники заходу відзначили досвід роботи центру як такий, який варто поширювати і аплікувати в інших громадах. А двоє краєзнавців Гостинця вирушили з групою вивчати успішний досвід роботи інших громад.  

Додаткова інформація