Діяльність навчального центру «Мастак»

НЦ "Мастак"ТКЯ «Гостинець» спільно з членами громади с.Старичі та Західноукраїнським ресурним центром продовжують роботу, яку започаткували в процесі реалізації проекту «Виготовлення сувенірної продукції під маркою «Яворівська іграшка», що втілюється в рамках проекту “Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад. Фаза ІІ» за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. Головними партнерами проекту є Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні, Західноукраїнський ресурсний центр та Український фонд «Благополуччя дітей».

MOM0004В рамках проекту на базі столярної майстерні середньої загальноосвітньої школи с. Старичі створено Навчальний центр «Мастак», мета якого: навчити всіх бажаючих виготовляти дерев'яні іграшки; започаткувати власну справу в галузі сувенірної продукції; відродити і примножити традиції яворівської забавки. Форми роботи центру – проектування і виготовлення виробів, проведення майстер-класів, організація виставок, накопичення і розповсюдження досвіду, публікації та видання методичних й популярних матеріалів.

НЦ «Мастак» – це люди які прагнуть змінювати своє життя та життя людей довкола. Недаремно центр названо Мастак, що означає майстерну та успішну людину, яка знайшла у своєму житті власний шлях та готова повести за собою інших.

НЦ «Мастак» – це три різнопланові майстерні (столярна, художня, студія художньої вишивки) які спеціалізуються на виготовленні сувенірної продукції під маркою «Яворівська іграшка».

Столярна майстерня

НЦ "Мастак"Майстерня обробки деревини облаштована традиційними шкільними верстатами та столярним обладнанням, придбаним в рамках проекту. У ній працюють майстри Володимир Гузичак та Володимир Мука, які на основі досліджень технології давніх забавок проектують і, зберігаючи традицію, виготовляють дерев’яні сучасні іграшки. Вони щедро діляться досвідом роботи – проводять навчальні майстер-класи, в процесі яких демонструють увесь технологічний процес виготовлення дерев'яної забавки.

Відвідувачі мають можливість спостерігати як працює майстер на сучасному столярному обладнанні, вивчити послідовність здійснення технологічних етапів, а також самостійно зробити дерев’яну іграшку власними руками.

Художня майстерня

MOM0002У художній майстерні створено оптимальні умови для творчої роботи. Керівник майстерні Галина Андрейко наповнила майстерню змістом яворівського традиційного розпису.

Під час проведення семінарів чи майстер-класів учасники можуть освоїти ази виконання мотивів яворівського розпису, отримати поради щодо створення композицій та правильного застосування фарб.

Галина – керівник художнього гуртка, в якому здебільшого займаються дівчата. Вони навчаються мистецтву орнаментування традиційної іграшки, складають власні орнаменти, виробляють авторський художній почерк.

Студія художньої вишивки

В рамках проекту закуплено швейну та вишивальну машини, тканини та нитки. Завідувач студії Наталія Середа (місцевий координатор проекту) облаштувала робочі місця для творчої роботи. Вона проектує сувенірну продукцію з елементами вишивки «яворівка». На сьогодні розроблено в традиції яворівського мистецтва кілька моделей лляних сумочок, закладки до книжок, диванні подушечки, серветки. Наталія – керівник краєзнавчого гуртка, де вивчають мистецьку спадщину нашого краю, освоюють технологію сучасної машинної вишивки.

Мешканці села, гості школи, і просто любителі вишивки можуть випробувати свої можливості і власними руками виготовити сувеніри, використавши традиційні яворівські орнаменти.

MOM0009

MOM0013

НЦ "Мастак"

Додаткова інформація